X
تبلیغات
دانلود بررسی فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران

معماری

دانلود بررسی فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران

فهرست مطالب: دانلود بررسی فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران

تاریخ ایجاد 30/02/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت: 5300 تومان     تعدادمشاهده  1


فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران
 
فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران
بخشی از مطالب:
برخی مورخین معتقدند خیابان پیروزی در زمان قاجار تأسیس شد. در آن زمان یکی از شاه‌های قاجار برای اینکه به راحتی بتواند به شکار در منطقه دوشان‌تپه (کوه‌های شرقی تهران امروز و نزدیک‌ترین کوه به تهران قدیم) برود از دروازه دوشان تپه(میدان شهدای امروزی) تا ارتفاعات دوشان تپه مسیر یا جاده‌ای کشید که به جاده دوشان تپه معروف شد.
محله پیروزی واقع در منطقه ۱۳ تهران می‌باشد. این محله از سمت غرب به میدان شهدا (ژاله سابق) یا همان دروازه دوشان تپه و از سمت شرق به میدان شهید کلاهدوز منتهی می‌شود.خیابان پیروزی محله‌ های بزرگ و کوچک زیادی را به هم پیوند داده که بعضی از آنها خیلی قدیمی هستند. محله صددستگاه و چهارصددستگاه و همچنین پرستار از دیگر محلات مهم این خیابان می‌باشند. در محله پیروزی بسیاری از مکان‌ها با نام نیروهوایی دیده می‌شوند؛ از پادگان تا مرکز ساخت تسلیحات و سالن‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی و خیابان‌ها و کوچه‌هایی که همه به نیروی هوایی مربوط می‌شوند.دسترسی های این محله عبارتند از خیابان اصلی پیروزی ، اتوبان امام علی و اتوبان بسیج.این محله دارای چندین ایستگاه مترو می باشد ایستگاه متروی شهدا ، ایستگاه متروی شیخ‌الرئیس ، ایستگاه متروی پیروزی ، ایستگاه متروی نبرد و ایستگاه های تاکسی متعددی در این محله وجود دارد ، ازین این محله خط ۹ BRT نیز می گذزد.این محله دارای درمانگاه های متعددی بوده ، بیمارستان فجر در آن واقع شده و بیمارستان بعثت به آن نزدیک می باشد.مراکز خرید و بوستان های این محله جزمراکز تفریحی آن می باشند.این محله دارای مراکز خرید متعددی مانند پاساژ کسا و خیابان کوکاکولا می باشد که از سطح قیمتی مناسبی برخوردار هستند.این محله دارای انواع رستوران ها و کافی شاپ های مختلف سطح قیمت مناسب می باشد.
 
یکی از ویژگی ­های این محله شرقی این است که با میدان­ های امام حسین و شهدا فاصله نسبتا نزدیکی دارد و از لحاظ دسترسی به نقاط دیگر تهران هم بزرگراه امام علی در نزدیکی آن باعث راحتی شهروندان این محله شده­ استیکی از بناهای تاریخی نزدیک به این محله پادگان دوشان تپه است که با تاریخ انقلاب ۱۳۵۸ گره خورده­. گفته می­شود که جمعه ۲۰ بهمن بین پرسنل نیروی هوایی و افراد وابسته به گارد شاهنشاهی درگیری شدیدی به وجود آمد که به تیراندازی طرفین منجر شد. مردم وارد محوطه پایگاه شده و با کمک پرسنل نیروی هوائی، انبار اسلحه را باز و آنها را بین مردم توزیع کردند. درگیری اطراف پادگان دوشان تپه کم کم به تمام شهر سرایت کرده و از ظهر حمله مردم به کلانتری ها و تأسیسات ارتشی و پادگان های نظامی داخل شهر شروع و در نتیجه منجر به برقرار شدن حکومت نظامی از ساعت ۵/۱۶ شد. عمر پایگاه نیرو هوایی هم در نزدیکی پیروزی به سال ۱۳۴۰ برمی­گردد.


کلمات کلیدی مرتبط:
فایل ,اتوکد ,محله , پیروزی , شهر , تهران , ,فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران , ,پیروزی ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی نقشه اتوکد شهر اصفهان
دانلود بررسی فایل اتوکد بازار تهران
دانلود بررسی اتوکد دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران
دانلود بررسی فایل اتوکد امام زاده قاسم(تهران)
دانلود بررسی اتوکد طرح تفصیلی شهر شیراز
دانلود بررسی نقشه اتوکد تله کابین توچال تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد شمس آباد استان تهران
دانلود بررسی طرح تفصیلی شهر چالوس مازندران
دانلود بررسی نقشه طرح جامع شهرستان ارومیه
دانلود بررسی نقشه اتوکد پاسداران شهر تهران
دانلود بررسی نقشه طرح تفصیلی شهر ساری
دانلود بررسی نقشه اتوکد نظام آباد شهر تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد ایستگاه اتوبوس
دانلود بررسی نقشه اتوکد محله داوودیه شهر تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد محله سید خندان تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد دربند شهر تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد پارک طالقانی تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد پارک لاله تهران
دانلود بررسی نقشه اتوکد پارک شهر تهران

برچسب‌ها: دانلود بررسی فایل اتوکد محله پیروزی شهر تهران,
+ نوشته شده در دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت ۱۸:۲۶ توسط آرام آرامی دسته : نظر(0)